O autorze
Bardzo lubię gotować, jeść oraz karmić przyjaciół i sąsiadów. A od trzech lat intensywnie biegam (przebiegnięte ponad 5000 km i 4 półmaratony, już z zejściem poniżej 2h:)))...ale pisać będę po raz pierwszy….
Na moim blogu znajdziecie łatwe przepisy, z powszechnie dostępnych składników - te, które sprawdzają się w moim domu. Pracuję na pełny etat, podróżuję służbowo, mam dwoje dzieci i ciągle poszukuję przepisów dla zabieganych…Poza tym nie mam bio –ekologicznego świra, ani męża fotografa, ani dobrego aparatu i ekstra oświetlenia, ale dużo pozytywnej energii, chęci próbowania i eksperymentowania… Zapraszam Was do wspólnej kulinarnej przygody...
Polecam:wspaniałe torty
Wszystko, czego potrzebujecie w kuchni i kursy kulinarne

Biała czekolada z malinami

Biała z malinami
Biała z malinami M.Kozyra
Maliny to jedne z moich ulubionych owoców. Tutaj w doskonałym połączeniu z kremem z białej czekolady i limonki. Trochę słodkie, trochę kwaskowate - co za połączenie!

Na 4 porcje - przepis Gordona Ramseya!

100g białej czekolady
300ml śmietanki 30%
starta skórka z dwóch limonek
białka z 3 jaj
50g drobnego cukru
małe opakowanie malin

1. Czekoladę rozpuść w garnku nad drugim garnkiem z wrzącą wodą.
2. Połowę śmietanki zagotuj i zalej nią czekoladę.
3. Resztę śmietanki ubij, dodaj połowę skórki i połącz z masą czekoladową.
4. Oddzielnie ubij białka z cukrem aż białka zaczną układać się w białe górki (tak jakbyście robili bezę) - dodaj do masy czekoladowej.
5. Na spód szklanki wrzuć kilka malin, zalej masą czekoladową, przykryj malinami i resztą skórki. Schłodź co najmniej 2h i ciesz się deserem! Słodkiego życia!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...